Skočit přímo na obsah

© The Johanesville Times 
Erb Johanesville
USA (CA): Friday, July 19, 2024, 9:08 AM   ČR/SR: Pátek 19. července 2024, 18:08   (7608. den)
 
Nejnovější
[18.10.2006]

Po necelých 26 měsících se opět změnil početní stav Johanesville - naše Sára spatřila světlo tohoto světa odpoledne v pátek 13.10.2006 [...]

Google
Times
Web

 

Ze života


Americké veľvyslanectvo v Prahe (otevře galerii do nového okna)Americké veľvyslanectvo v Prahe

Ako sme šli pre víza

[28.9.2003]
 

Bolo ráno 11.9.2003 a my sme sa s nadšením a malinkým meškaním posadili do nášho auta s predstavou, že dnes dostaneme americké víza. Zapli sme rádio a ozvalo sa: "... a dnes si pripomenieme smutné výročie atentátu v New Yorku..." Sakra! Nevybrali sme si úplne šťastný deň.

Napriek všetkému sme sa čo najskôr snažili dostať cez zapchaný most Barikádnikov a prebojovať sa až k Malej Strane. Pred vstupom do ambasády sme ešte museli vyplniť niektoré kolónky v dotazníku. Pri vstupe sme odovzdali všetky elektronické zariadenia, prešli detektorom a pristúpili k okienku, kde sme mali odovzdať všetky potrebné dokumenty. Viki zalovil v pripravenej zložke... a vytiahol pozývacie listy, ktoré pani chcela. Ale ona jediným pohľadom zistila, že to nie sú originály. Viki zalovil znovu, ale ďalšie tam už neboli. Pani úradníčka nám dala zhovievavo hodinu, aby sme jej ich priniesli. Inak nám prepadne termín a zase budeme musieť prejsť ich čakacím procesom. Hodina na cestu Malá strana - Vinoř, Vinoř - Malá strana v pracovnom dni... nemožné! Tak sme od nej "vyžobrali" ešte polhodinku navyše a utekali zase späť k autu. Viki to šinul, ako to len šlo. Každý semafor s červenou v nás prebúdzal väčšiu a väčšiu beznádej :-) Vrátili sme sa doslova presne. Pani v okienku prijala naše "originály" a našťastie nám už nič nechýbalo. Sadli sme si do čakárne. Pohovor prebehol veľmi spokojne a pán v okienku bol veľmi príjemný. Sľúbil, že nám pasy vrátia do troch dní a poslal nás domov.

A tak sme šťastlivo vybavili, pasy nám vrátili a my sme o niekoľko týždňov mohli odcestovať.

 

Související odkazy:
FaktaVíza
Vstup na území USA

Obrázek týdne
 (otevře galerii do nového okna)
Dnešní svátek
ČR: Čeněk
SR: Dušana
USA: Lea ...
Dnešní počasí
ČR: