Skočit přímo na obsah

© The Johanesville Times 
Erb Johanesville
USA (CA): Saturday, June 15, 2024, 12:57 AM   ČR/SR: Sobota 15. června 2024, 9:57   (7574. den)
 
Nejnovější
[18.10.2006]

Po necelých 26 měsících se opět změnil početní stav Johanesville - naše Sára spatřila světlo tohoto světa odpoledne v pátek 13.10.2006 [...]

Google
Times
Web

 

Výlety a místa


... a Vikiho zaujali kovbojské klobúky (otevře galerii do nového okna)... a Vikiho zaujali kovbojské klobúky

Misia San Juan Capistrano

[18.1.2004]
 

Prvý výlet našim autíčkom smeroval hneď deň potom, ako sme ho kúpili, do neďalekého mestečka San Juan Capistrano, ktorého centrom je viac ako 200 rokov stará misia. Vydali sme sa do miesta, ktoré je považované na kolísku Orange County a dnes je svedkom mnohokultúrnej histórie Kalifornie. Zachytáva štýl života jak pôvodných indiánov, tak tiež španielskych a neskôr mexických osadníkov.

Pri vstupe do mesta Vás víta vysoký plot, za ktorým sa skrývajú budovy a zariadenia, ktoré patrili k tejto starej misii. My sme však prišli neskoro a tak sme sa miesto týchto najnavštevovanejších miest, vybrali najskôr do okolia a na výpravu za kamenný múr sa určite vydáme niekedy na celý deň.

Mestečko okolo oploteného misijného života má zvláštny, príjemný a kľudný charakter, aj keď návštevnosť tejto historickej pamiatky je dosť vysoká. San Juan Capistrano je presiaknuté turizmom,Indiánsky remeselnícky obchod... (otevře galerii do nového okna) ale zároveň si zachovalo mnoho neopakovateľnej atmosféry. Navštívili sme obchod, ktorý bol plný indiánskych predmetov. Fajky mieru a tomahavky vo veľkom koši, indiánske mokasíny vo všetkých veľkostiach a vzoroch (predávajú ich v takých papierových škatuliach, ako sa u nás kedysi predávali papuče a cvičky). Na stenách viseli rôzne obrázky a fotografie náčelníkov a šperky v sklenených vitrínach priťahovali zraky žien. Vonku pred obchodom stál drevený indián, ktorý mal nalákať čo najviac kupujúcich. Za železničnou stanicou, kde sme si počkali na vláčik, aby si ho mohol Viki odfotiť, sme našli krásne staré domčeky a malú farmu, kde sa za 1 dolár mohli detičky a ich rodičia pozrieť na živé domáce zvieratká. Zaujímavé zátišia polorozpadnutých Pravé vidiecke domčeky... (otevře galerii do nového okna) stavenísk s historickým náradím nás úplne okúzlili. V mexickom pouličnom "fast-food" sme si dali nejaké špeciality a pomaly sme sa vydali domov.

Určite sa však do tohto miesta vrátime, aby sme mohli odhaliť aj ... a mexický fastfood so živými kultúrami :-) (otevře galerii do nového okna) útroby hradieb, ktoré nám zatiaľ ostali utajené. Možno práve v období okolo 19. marca, keď sa niekoľko tisíc lastovičiek vracia zo svojho zimovania uprostred Argentíny a obyvatelia S. J. Capistrana ich vítajú zvonmi v kláštore a veľkým jarným festivalom. Vďaka piesni "When the Swallows Come Back to Capistrano" je tento domov lastovičiek známy po celej Amerike. Takže keď sa vrátia lastovičky, vrátime sa aj my :-).

 

Související odkazy:
Obrázkové galerieSan Juan Capistrano
OdkazyMission S.J.Capistrano - oficiálne stránky

Obrázek týdne
 (otevře galerii do nového okna)
Dnešní svátek
ČR: Vít
SR: Vít
USA: Page ...
Dnešní počasí
ČR: