Skočit přímo na obsah

© The Johanesville Times 
Erb Johanesville
USA (CA): Thursday, July 18, 2024, 6:58 PM   ČR/SR: Pátek 19. července 2024, 3:58   (7607. den)
 
Nejnovější
[18.10.2006]

Po necelých 26 měsících se opět změnil početní stav Johanesville - naše Sára spatřila světlo tohoto světa odpoledne v pátek 13.10.2006 [...]

Google
Times
WebZdravotní pojištění

 

Zdravotní pojištění pro pobyt v USA není povinné, jeho sjednání se však důrazně doporučuje s ohledem na finanční komplikace, které by mohly nastat v případě nutnosti vyhledat při pobytu v USA lékařskou péči, např. při úrazu, autonehodě apod. Pojištění lze sjednat u českých pojišťoven.

U některých typů studentských pobytů může být pojištění vyžadováno. Doporučujeme vzít s sebou kromě dokladů o sjednaném pojištění i kontaktní adresu a telefon partnera pojišťovny v USA.

Ve většině případů si jakožto zahraniční pacient budete muset při příchodu na kliniku či jiném využití lékařských služeb zaplatit veškeré náklady sám a vaše pojišťovna vám je posléze proplatí při návratu. Zubařské služby zpravidla nejsou propláceny plně, pokud vůbec.

Pokud vás potkají vážnější zdravotní problémy, doporučujeme hospitalizaci. V takovém případě totiž neplatíte účty přímo vy, ale příslušná nemocnice krytí nákladů vymáhá rovnou na pojišťovně. Při každém využití lékařských služeb je třeba mít po ruce všechny potřebné informace o vaší pojišťovně včetně telefonního spojení.

Výběr zdravotní pojišťovny je velmi důležitý. Nabídky se liší cenou, šíří krytí, výší limitů pro krytí, promptností likvidace případů apod. Pokud nastanou problémy s proplácení zdravotních výdajů v USA, může to mít vliv na vaši případnou další cestu do této země a na vydání nového víza.

Pokud budete v USA zaměstnáni, očekává se, že budete pojištěni u některé z amerických pojišťoven. Volba té nejvhodnější může záviset i na případné podpoře některých vybraných pojišťovacích firem vaším zaměstnavatelem. U většiny pojištěneckých plánů se počítá s předem smluvně určenou spoluúčastí pacienta - při koupi léků, při návštěvě obvodního lékaře, při hospitalizaci apod.Obrázek týdne
 (otevře galerii do nového okna)
Dnešní svátek
ČR: Čeněk
SR: Dušana
USA: Cameron ...
Dnešní počasí
ČR: