Skočit přímo na obsah

© The Johanesville Times 
Erb Johanesville
USA (CA): Tuesday, December 5, 2023, 12:05 AM   ČR/SR: Úterý 5. prosince 2023, 9:05   (7381. den)
 
Nejnovější
[18.10.2006]

Po necelých 26 měsících se opět změnil početní stav Johanesville - naše Sára spatřila světlo tohoto světa odpoledne v pátek 13.10.2006 [...]

Google
Times
WebCesta do USA

 

Let do USA trvá bez mezipřistání (Praha - New York) cca 8 hodin, většina zaoceánských letů je však s mezipřistáním (obvykle v Londýně, Frankfurtu, Mnichově, nebo Vídni). Do Los Angeles se letí asi o 5 hodin déle.

Během letu dostanete dvě až tři jídla a neomezené množství nápojů. Na monitoru, který má každý cestující před sebou, jsou pouštěny filmy, lze poslouchat rádio (sluchátka si však někdy musíte za pár dolarů koupit) a monitoruje se cesta. Pro případ, že by vám byla zima, každého cestujícího vybavují dekou a někdy i jednorázovými ponožkami. Krátce před koncem letu se za pomoci instrukcí na monitoru vyplňují vstupní formuláře.

Pokud si s sebou budete brát peníze v hotovosti, limit je 10000 dolarů na osobu. Na druhou stranu, při cestě do USA musíte prokázat, že disponujete dostatečným množstvím prostředků, případně, že budete mít nějaké majetkové zajištění přímo v USA (např. podepsanou pracovní smlouvu spolu s potvrzením o výši platu). Nejlepší je tedy mít nezinárodní platební (debetní) nebo kreditní kartu, na které můžete mít kolik chcete.

 

Související odkazy:
FaktaDoklady
Víza
Vstup na území USA
Velvyslanectví a konzuláty ČR
Velvyslanectví a konzuláty SR


Obrázek týdne
 (otevře galerii do nového okna)
Dnešní svátek
ČR: Mikuláš
SR: Mikuláš
USA: Abel ...
Dnešní počasí
ČR: