Skočit přímo na obsah

© The Johanesville Times 
Erb Johanesville
USA (CA): Wednesday, August 10, 2022, 9:57 PM   ČR/SR: Čtvrtek 11. srpna 2022, 6:57   (6899. den)
 
Nejnovější
[18.10.2006]

Po necelých 26 měsících se opět změnil početní stav Johanesville - naše Sára spatřila světlo tohoto světa odpoledne v pátek 13.10.2006 [...]

Google
Times
WebSan Francisco

 

Město San Francisco, zkráceně nazývané Frisko, obklopuje zátoku San Francisco (nacházející se na západním pobřeží zhruba uprostřed Kalifornie) a je jedním z nejkrásnějších měst v USA vůbec. Na 50 mílích čtverečních zde žije okolo 750 tisíc obyvatel.

Svým celkovým charakterem jde o město velmi unikátní. Pitoresknost tohoto místa dotváří kromě členitého terénu se spoustou úzkých a strmých uliček i obrovská národnostní a rasová pestrost. Mimo jiné je tu např. vůbec největší čínská komunita v Severní Americe.

K charakteristickým jevům zde patří proslulá mlha v zálivu. Sanfranciský přístav je jedním z největích na světě a přispívá tak pověsti tohoto města jakožto obchodního a finančního centra.

Jednou z typických dominant San Francisca jsou mosty, respektive jeho nejznámější - Golden Gate Bridge, otevřený v roce 1937. Město je také známé svými strmými ulicemi a klikatými uličkami. Míst, kam ve Frisku vyrazit, je opravdu mnoho. Jednou z hlavních městských tříd je Market Street, určitě byste měli vidět Chinatown (Čínské město), přístav s řvoucími tuleni (Sea Lions), Fisherman´s Wharf. V přístavu si také můžete zakoupit lístky na Alcatraz - jednu z nejznámějších věznic na světě. Věznice se nachází na ostrově a za dobrých podmínek je z ní krásný výhled na S.F. Jsou k dispozici i výlety jen okolo Alcatrazu, odkud si můžete věznici také vyfotit. Můžete se nechat vyvézt na mrakodrap Sky Deck a porozhlédnout se kolem z jeho nejhořejších pater, případně obdivovat budovu Transamerica pyramid. Velkou atrakcí je i Cable Car - charakteristická starobylá tramvaj. Žádný návštěvník S.F. by neměl vynechat ani známý Golden Gate Park, Twin Peaks a mnohá další místa.

 

Související odkazy:
FaktaKalifornie
OdkazySan Francisco - oficiální stránky města


Obrázek týdne
 (otevře galerii do nového okna)
Dnešní svátek
ČR: Klára
SR: Darina
USA: Gage ...
Dnešní počasí
ČR: jasná obloha  °C
( °F)
SR: jasná obloha  °C
( °F)
USA: jasná obloha  °C
( °F)
Mapa
Severovýchod Severovýchod Jih Středozápad Střed Střed Jihozápad Západ Havaj Aljaška Mapa USA
Převod jednotek
=
Tabulka US jednotek
Aktuální kursy
 1.00 Kč
1 $ = 1.00 Sk
 1.000 EUR
© 2003-05 Viki & Bára
  hlavní |  úvodník |  fórum |  mapa webu |  l.d. |  3Dtour.cz - Virtual Tours 3Dtour Info Blog  
[HTML 4.01 (vše)] [CSS]
NAVRCHOLU.cz