Skočit přímo na obsah

© The Johanesville Times 
Erb Johanesville
USA (CA): Thursday, June 13, 2024, 12:54 AM   ČR/SR: Čtvrtek 13. června 2024, 9:54   (7572. den)
 
Nejnovější
[18.10.2006]

Po necelých 26 měsících se opět změnil početní stav Johanesville - naše Sára spatřila světlo tohoto světa odpoledne v pátek 13.10.2006 [...]

Google
Times
Web



Great Basin

 

Rozlehlá polopouštní a relativně plochá oblast na americkém západě ohraničená pohořím Sierra Nevada ze západu, horským pásmem Wasatch z východu, Kolumbijskou plošinou ze severu a Mohavskou pouští z jihu. Svým územím pokrývá většinu plochy státu Nevada a také části Kalifornie, Oregonu, Idaha, Utahu a Arizony.

Great Basin je charakterizován sérií hroských hřebenů táhnoucích se převážně severojižním směrem, oddělených plochými kotlinami. Nejvyšší místa mají okolo 4000 m n.m., zatímco nejníže položené pánve jen málo přes 1000 m n.m. Především srážkový stín Sierra Nevady je příčinou vyprahlosti tohoto území, ročně zde spadne jen 100-250 mm srážek. Mnohem více srážek je ve výše položených místech, ovšem většina jich je ve formě sněhu, takže nijak nepřispívají k vláze ve vegetačním období.

80% půdy je zde veřejné a tak je tato oblast přímo ideální k turistice, neboť kempovat se tu tá téměř kdekoliv. Je však třeba počítat s velkou odlehlostí obydlených míst a proto by měly být pro každého turistu naprostou samozřejmostí dostatečné zásoby vody, jídla a paliva pro auto. Rovněž se zde nemůžete spoléhat na dosah signálu mobilního telefonu.



Obrázek týdne
 (otevře galerii do nového okna)
Dnešní svátek
ČR: Antonín
SR: Anton
USA: Anton ...
Dnešní počasí
ČR: