Skočit přímo na obsah

© The Johanesville Times 
Erb Johanesville
USA (CA): Sunday, October 2, 2022, 3:10 AM   ČR/SR: Neděle 2. října 2022, 12:10   (6952. den)
 
Nejnovější
[18.10.2006]

Po necelých 26 měsících se opět změnil početní stav Johanesville - naše Sára spatřila světlo tohoto světa odpoledne v pátek 13.10.2006 [...]

Google
Times
Web

 

Los Angeles - California Science Center & LA Memorial Coliseum


K této galerii si můžete prohlédnout i animované záběry v sekci Video

Nezbytná komerční část - ExploraStore, obchod se vším možným okolo amaterské vědy, technickými hračičkami a naučnými materiály (otevře galerii do nového okna)Nepřeberné množství zboží pro každého nadšence (otevře galerii do nového okna)Skrývá se někdo mezi sloupy nebo ne? (otevře galerii do nového okna)Posaďte oba jezdce zároveň na hřbety koní... Že to nejde? (otevře galerii do nového okna)
Ale jde! Stačí jen trocha představivosti. (otevře galerii do nového okna)Nejde o žádnou momentku, ta ocelová koule skutečně levituje! Neviditelný světelný paprsek ve zpětné vazbě s elektromagnetem pomáhá udržovat velmi labilní rovnováhu. (otevře galerii do nového okna)Lehce nadživotně velký model celého zažívacího traktu vydává i velmi naturalistické zvuky. (otevře galerii do nového okna)Gigantický simulátor těla - hýbe se, mluví, bije mu srdce... Sám na sobě demonstruje, spolu s ”šíleným vědcem” na obrazovce za ním, některé funkce lidského metabolismu. (otevře galerii do nového okna)
Asi šestiměsíční lidský tvoreček (plod). (otevře galerii do nového okna)To je pumpa, jak se patří - sloní srdce. (otevře galerii do nového okna)Stojící řetězovka - jednotlivé díly nejsou slepené, ale drží pohromadě jen vlastní tíhou, po pečlivém sestavení, které nám, zabralo několik minut. (otevře galerii do nového okna)Bára sestavuje svoji konstrukci na simulátoru zemětřesení. Co myslíte - vydrží? (otevře galerii do nového okna)
Stačí roztočit a leopard se rozběhne jako živý. (otevře galerii do nového okna)Optický experimentátor :-). Úkolem bylo poskládat různé optické prvky tak, aby tok světla pronikl až do barevných světelných vláken na konci stolu. (otevře galerii do nového okna)Oddělení techniky (otevře galerii do nového okna)Jen pro silnější povahy ;-) (otevře galerii do nového okna)
ExploraStore má po zavíračce (otevře galerii do nového okna)Tento stadión byl centrem letní olympiády v letech 1932 i 1978... (otevře galerii do nového okna)... a tady padaly plavecké rekordy. (otevře galerii do nového okna)Podivné bezhlavé skulptury před hlavní bránou losangeleského olympijského stadionu (otevře galerii do nového okna)

Obrázek týdne
 (otevře galerii do nového okna)
Dnešní svátek
ČR: Bohumil
SR: Stela
USA: Ciara ...
Dnešní počasí
ČR: jasná obloha  °C
( °F)
SR: jasná obloha  °C
( °F)
USA: jasná obloha  °C
( °F)
Mapa
Severovýchod Severovýchod Jih Středozápad Střed Střed Jihozápad Západ Havaj Aljaška Mapa USA
Převod jednotek
=
Tabulka US jednotek
Aktuální kursy
 1.00 Kč
1 $ = 1.00 Sk
 1.000 EUR
© 2003-05 Viki & Bára
  hlavní |  úvodník |  fórum |  mapa webu |  l.d. |  3Dtour.cz - Virtual Tours 3Dtour Info Blog  
[HTML 4.01 (vše)] [CSS]
NAVRCHOLU.cz