Skočit přímo na obsah

© The Johanesville Times 
Erb Johanesville
USA (CA): Tuesday, July 23, 2024, 11:49 AM   ČR/SR: Úterý 23. července 2024, 20:49   (7612. den)
 
Nejnovější
[18.10.2006]

Po necelých 26 měsících se opět změnil početní stav Johanesville - naše Sára spatřila světlo tohoto světa odpoledne v pátek 13.10.2006 [...]

Google
Times
Web

 

Požár v jižní Kalifornii


Většina fotografií v této galerii byla převzata od agentury AP.

Názorný přehled těch nejničivějších ohnisek požáru. Zasažených míst však bylo jěště víc. (otevře galerii do nového okna)Sluneční paprsky se jen těžko probíjí přes hustý dým (pohled z campusu UCI). (otevře galerii do nového okna)Za tímto hřebenem je obvykle vidět celý Irvine. (otevře galerii do nového okna)Někde tímto směrem řádí jeden z nejhorších ohňů. (otevře galerii do nového okna)
Na všechno sedá popel - zábradlí našeho balkónu. (otevře galerii do nového okna)Záře podél highway 18 jižně od jezera Arrowhead. (otevře galerii do nového okna)Pohled ze satelitu na úterní stav ohně v Grand Prix... (otevře galerii do nového okna)...a výhled z okna letadla na jezero Arrowhead zastíněného kouřem stoupajícím z tohoto ohně. (otevře galerii do nového okna)
Z druhé strany to nevypadalo o nic lépe - požár se blíží ke střední škole ”Rim of The World”. (otevře galerii do nového okna)Tady už příroda zvítězila, je třeba se stáhnout. (otevře galerii do nového okna)Dům podél Hook Creek Road pohlcují plameny ohně Cedar Glen. (otevře galerii do nového okna)Hasiči se ze všech sil snaží zabránit požáru v překročení highway 18 a získání tak přístupu k osadám v Crestline a Lake Arrowhead... (otevře galerii do nového okna)
...avšak časně zrána překonal oheň linii highway 18 poblíž Running Springs. (otevře galerii do nového okna)Oheň přeskakuje ze stromu na strom na okraji Julianu, turistické mekky v severní části oblasti San Diega. Toto město bylo z valné většiny nakonec v úterý v noci zkázy ušetřeno, jelikož se obrátil vítr. (otevře galerii do nového okna)Vrtulník Správy kalifornských lesů shazuje hektolitry vody na ohrožený Julian. (otevře galerii do nového okna)Do akce byla zapojena i letadla (obec Ramona). (otevře galerii do nového okna)
Požární helikoptéra města Los Angeles nad Simi Valley v plném nasazení... (otevře galerii do nového okna)...a další nad Simi Valley kropí Ronald Reagan Freeway. (otevře galerii do nového okna)Stejným způsobem jsou zaměstnány i vrtulníky okrsku Ventura nad průsmykem Santa Susana... (otevře galerii do nového okna)...v pondělí se jim dokonce podařilo zachránit několik domů v Simi Valley. (otevře galerii do nového okna)
V ranči Scripps ve východní oblasti San Diega lehlo popelem 300 domů, ale některé zůstaly nedotčené. (otevře galerii do nového okna)Hook Creek Road v Cedar Glen (východně od jezera Arrowhead) mizí v neprostupné dýmové cloně. (otevře galerii do nového okna)Domy i vzrostlé borovice okolo Hook Creek Road, vše nemilosrdně zachváceno plameny. (otevře galerii do nového okna)Freeway I-5 byla uzavřena kvůli ohni poblíž ranče Stevenson, provoz dočasně sveden na čtrnáctku. (otevře galerii do nového okna)
Highway 118 byla jen chabou překážkou pro postupující plameny, které se přehnaly a zanechaly za sebou zčernalou zem a zničený asfalt. (otevře galerii do nového okna)Pohled na ranč Stevenson z letadla (středa 29. října). (otevře galerii do nového okna)Další sprcha na žhnoucí zem. (otevře galerii do nového okna)Hasiči se v Piru snaží uchránit dosud nedotčené domy. (otevře galerii do nového okna)
Obyvatelé východního Simi Valley s obavami hledí na plameny postupující z okolních svahů. (otevře galerii do nového okna)Požárníci Ventura County sledují mohutný ohnivý twister v Simi Valley. (otevře galerii do nového okna)Požární zásahový tým z Orange County Fire Authority se nevzdal a nakonec tento velký dům poblíž Ramony zachránil. (otevře galerii do nového okna)Hrůzostrašná ohnivá clona pod highway 18, poblíž Cliffhanger Inn (Crestline). (otevře galerii do nového okna)
Masivní pruhy kouře táhnoucí se přes horské hřebeny San Bernardina poblíž Crestline a jezera Arrowhead. (otevře galerii do nového okna)Požárník stojí na hřebenu Národního parku San Bernardino zatímco sluneční paprsky se prodírají skrze clonu dýmu. (otevře galerii do nového okna)Hasiči zaujímají stanoviště před dalším bojem s požárem, v místech kde se chystá překročit mezistátní silici číslo 15 (u Devoru). (otevře galerii do nového okna)Nešťastná majitelka donedávna krásného domu v Claremontu se prochází jeho zuhelnatělými sutinami. (otevře galerii do nového okna)
San Bernardinský hasič svlažuje suchý porost v Rim Forest, kde přes noc shořelo několik domů... (otevře galerii do nového okna)...a jeho kolega zatím podtíná stromy, které by mohly urychlit šíření ohně. (otevře galerii do nového okna)Letoun US Forest Service vypouští chemický retardant ve snaze zachránit luxusní domy v Los Angeles. (otevře galerii do nového okna)Metropolitní zóna Los Angeles utopená v souvislé vrstvě štiplavého dýmu. Městem se nesla četná varování o zdravotním ohrožení jeho obyvatel. (otevře galerii do nového okna)
Kouř se rozptýlil do širokého okolí, zde dokonce zakrývá i výhled na Las Vegas. (otevře galerii do nového okna)Dvě rozsáhlá sídla v Bear Valley (na jihu Valley Center) v přímém ohrožení. (otevře galerii do nového okna)Neutěšený ptačí pohled na oheň Grand Prix... (otevře galerii do nového okna)..který si vynutil uzavření freeway 210 v místech kde se kříží s I-15. (otevře galerii do nového okna)
Údolí San Fernando zahalené hustým kouřem. (otevře galerii do nového okna)Tzv. Starý požár se spojil s požárem Grand Prix a v Devore od základů spálil mnoho domů. (otevře galerii do nového okna)Clona plamenů místy vysokých přes 35 metrů postupuje směrem k ranči Porter v Simi Valley, 35 mil severozápadně od Los Angeles. (otevře galerii do nového okna)Policie San Diega objíždí ranč Scripps, jehož domy byly do posledního zcela proměněný v popel... (otevře galerii do nového okna)
...zatímco většina eukalyptů žhavé výhni odolala. (otevře galerii do nového okna)Pohled na lokální požáry tvořící prstenec okolo Los Angeles z oběžné dráhy satelitu NASA Aqua. (otevře galerii do nového okna)Přenosový vůz televize KNBC se u jezera Arrowhead dostal příliš do centra dění a byl zachvácen plameny. (otevře galerii do nového okna)Vyčerpaní hasiči z Lassenu odpočívají po jednom z bojů s hořící masou u Lake Arrowhead. (otevře galerii do nového okna)
Hasičská jednotka obklopená stopami retardantu na highway 18. (otevře galerii do nového okna)Průzkumný hasičský letoun přelétá nad borovicovým lesem zachváceným ohněm Grand Prix. (otevře galerii do nového okna)Jedna z mohutných borovic doslova exploduje v důsledku obrovského žáru. (otevře galerii do nového okna)Tady už se dá hasit jen ze vzduchu, ale ani to mnoho nepomáhá. (otevře galerii do nového okna)
Zmatená srna uniká před katastrofou po mezistátce číslo 15. (otevře galerii do nového okna)Oheň exploduje v obývacím pokoji jednoho z domů na kraji San Diega. (otevře galerii do nového okna)Jeden z obyvatel Simi Valley se snaží s pomocí zahradní hadice nastříkat vodu na střechu svého domu a uchránit ho tak před blížící se pohromou. (otevře galerii do nového okna)Tento terénní vůz v San Bernardinu nestihl již jeho majitel odvézt do bezpečí. (otevře galerii do nového okna)
Malý chlapec stojí na čemsi, co ještě nedávno bývalo jeho postelí v rodinném domku v Devore. (otevře galerii do nového okna)Majitel obhlíží sežehnutý vrak svého Porsche v místech, kde stávala jeho garáž. Ironií osudu je, že tento majitel dal svůj dům na prodej před dvěma týdny. (otevře galerii do nového okna)Obyvatelé oblasti Scripps Ranch (San Diego) prosívají popel v naději, že najdou alespoň něco cenného, co oheň nestačil zničit. (otevře galerii do nového okna)Na dvorku shořelého domu v severním San Bernardinu se hrdě tyčí americká vlajka s nápisem slibujícím, že bývalí obyvatelé se opět vrátí. (otevře galerii do nového okna)
Na srovnání dvou satelitních snímků téže oblasti (San Diego County) je jasně patrný rozsah spálenišť. (otevře galerii do nového okna)Grafické znázornění požárem zničených oblastí na mapě jižní Kalifornie. (otevře galerii do nového okna)Spanilá jízda po již téměř vítězné bitvě nad živlem. (otevře galerii do nového okna)Děkovná cedule před jedním z domů v Summit Valley, který zcela lehl popelem. (otevře galerii do nového okna)

Obrázek týdne
 (otevře galerii do nového okna)
Dnešní svátek
ČR: Libor
SR: Oľga
USA: Hayden ...
Dnešní počasí
ČR: